• sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

Најчесто поставувани прашања

1.Она е време примерок?

Нормално време на примерокот е 7-10 работни days.Actually, зависи од спецификацијата, побарувањата, квантитет.

2.Is вашиот производ директно од фабрика локалитети?

Да, ние сме цена manufacturer.The производ е поевтино од другите.

3. Кои сертификати ќе донесе?

Нашата фабрика се помине EBO, SGS.Besides материјалот помине CTI и еко-пријателски.

начин на плаќање 4.

T / T:  За нов клиент, 30% T / T во однапред кога потврди наредба, 70% биланс по квалитет aprroved но пред deliveried, зашто стариот клиент, 30% T / T во однапред кога потврди наредба, 70% биланс пред да се објави на B / L.

L / C: 30% T / T во однапред, 70% за L / C по видување на B / L. 100% L / C треба да се преговара посебно.

D / P: За стари клиенти само.

трговски услови 5.What е?

Обично, цената на ФОБ, но ние исто така, прифати CIF и EXW во зависност од околностите.

6.How да им наплаќаат на примерок? Може ли да се враќа?

За нов клиент: Љубезно ве молиме да се разбере ние треба да се наплаќаат разумно примерок price.The ќе бидат и цитирани пред задачата постапил.

За стар клиент: Ние би evalute ако цената примерокот може да се игнорира, како долгорочна соработка relationship.If не, се уште треба да се наплаќаат разумно примерок price.The ќе бидат и цитирани пред задачата acted.All задолжен примерокот ќе биде 100% враќа по клиент ни го поставите цел (не треба да биде помал од MOQ за секоја боја).


WhatsApp Онлајн Chat!